עבירות מין בקטינים

מבין כל העבירות כאשר מדברים על סוג עבירות על קטינים מדברים על עבירות לא פשוטות ונחשבות אף לחמורות ביותר. החומרה שלהן היא גדולה בעיקר משום שלקטין אין דעת ומחשבה ולכן ניצולו גרוע אף יותר מאדם מבוגר מן השורה. 

עבירות מין הן דבר נורא ובלתי הפיך בפרט שזה נעשה הן גופני והן נפשי ומחמיר שמדברים על חסרי ישע או תינוקות רכים ביומם. 

על פי כך, קבע המחוקק עונשים קשים ביותר המגיעים גם עד ל20 שנות מאסר בפועל – הכול בכדי למנוע ולהרתיע באשר לעבירות דומות בקרב עברייני מין פוטנציאליים. במאמר הזה נדבר אתכם על עבירות מין הנעשות בקטינים, על היסודות של הדברים ובעיקר על פסקי הדין בנושא. 

עבירות מין בקטינים – כיצד מתמודדים עם זה 

כאמור עבירות מין בקטינים נחשבת לבעייתית ביותר ונמנית מבין עבירות חמורות ביותר המביאות בסופו של דבר עונשי מאסר ממושכים ביותר. מצד שני, במידה והאקט המיני מתנהל תחת גיל ההסכמה 16 שנים אין זה ייחשב כעבירת מין. במידה מסוימת חשוב לציין כי גם אם הקטין הוא בן 16 ולמרות גיל ההסכמה יש כמה סעיפים שיכולים בהחלט לשנות את הדברים. 

לצורך העניין במידה והפרש הגילאים בין הקטין למבוגר עולה על שלוש שנים או אז הדברים משתנים ובהחלט מצריכים לא פעם ולא פעמיים ייעוץ משפטי באמצעות עורך דין פלילי עם ניסיון והבנה בתחום. 

עבירות מין הנחשבות לחמורות ביותר הן גם אינוס של קטינים וכך על פי סעיף א' 345 לחוק העונשין אדם הבועל קטין כאמור אחד שטרם מלאו לו 14 דינו יהיה 16 שנות מאסר. כמו כן וכפי שכבר צוין גם אם מדברים על קטינה שטרם הגיעה לגיל שש עשרה וקיימו עמה יחסים ללא הסכמתה החופשית או במרמה זו בהחלט סוגיה המצריכה עורך דין פלילי בתחום. 

כמו כאן אינוס קטינים ייחשב אחד כזה גם במקרים בהם יתגלה כי הנפגעת הינה חולה בנפשה או בשכלה- או אז יילקח בחשבון כי ההתנהלות שבינו לבינה אינם כשירים והם מעורבים בעבירה של אינוס. גם שימוש באיום בנשק על קטין או גרימת חבלה לרבות גרימת היריון ייחשבו כעבירת אינוס שהמאסר הפועל המלווה לה הינו 20 שנות מאסר. 

עונש של עשרים שנה יינתן גם על פי חוק 351 א' לאדם שאנס קטינה שהיא בת משפחה לרבות חסרת ישע עליה הוא אחראי. 

מעשים מגונים בקטינים 

אחד הדברים הנוספים הקשורים בעבירות מין בקטינים קשור במעשים מגונים בקטינים, כאמור מעשה המתבצע ללא הסכמה של הקטין לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני. על פי סעיף 348 א' העונש לכך יהיה עד שבע שנות מאסר, תלוי בנסיבות, בעברו הפלילי של הנאשם ועוד פרמטרים כאלה ואחרים שהם חלק מהדברים שיידרש לקחת בחשבון בתחילת המשפט ועד להכרעת הדין. 

חייגו עכשיו 072-3306718

Call Now Button