ליווי וייצוג לנפגעי עבירה

לרוב, לאחר הגשת תלונה נפגע העבירה מקבל לידיו סיסמה ושם משתמש לבירור סטטוס החקירה בעניינו. למרבה הצער, המערכת מעט מסורבלת, אינה מספקת די מידע, ונפגע העבירה נותר לבדו במערכה מבלי שיהיה מי שייצג את זכויותיו. עורך דין פלילי שלומי ביזק עם כל הפרטים לנפגעי עבירה.
זה לא חייב להיות כך, פנו אלינו עוד היום, ואנחנו נהיה כאן כדי לשמור על זכויותיכם!
משרדנו מייעץ, מייצג ומלווה משפטית נפגעי עבירה מתחילת ההליכים הפליליים ובכך דואג למיצוי זכויותיהם והכלים העומדים לרשותם.
אייצג אתכם אל מול התביעה והפרקליטות, אוודא כי ההליכים מבוצעים תוך זמן סביר. אדאג לדרוש השלמות חקירה במידת הצורך, אעמוד על ביצוע עימות עם החשוד בעת הצורך ואוודא כי עובדות כתב האישום נגד החשוד משקפות את שארע. בנוסף, במידת הצורך אדאג להוצאת צווי הרחקה והגנה כנגד הפוגע ואף אכין את היסודות הנדרשים לצורך הגשת תביעת פיצויים כספית אזרחית בהמשך, בגין הנזקים שנגרמו.
לקראת סיום התיק כנגד החשוד, יכול וייסגר הסדר טיעון בין התביעה לחשוד, כמי שמייצג את זכויותיכם אוודא שההסדר אינו מקל עם החשוד, אוודא שתקבלו פיצוי ושקולכם ישמע בביהמ"ש בטרם יינתן גזר הדין, זאת אעשה על ידי תסקיר נפגע עבירה המוגש לביהמ"ש, לרוב מבלי שתצטרכו להגיע ולהעיד.נפגע העבירה נפגע פעם אחת לפחות בביצוע העבירה כנגדו, אין סיבה להיפגע פעם נוספת בניהול ההליך!

מיהו נפגע עבירה?

נפגע עבירה הוא כל מי שנפגע ממעשה עבירה פלילית באופן ישיר, או עקיף אם העבירה עצמה גרמה למותו של אדם, נפגעי העבירה הם בני משפחתו מדרגה ראשונה של אותו האדם.
סעיף 2 לחוק זכויות נפגעי עבירה התשס"א 2001: מגדיר נפגע עבירה כך: "מי שנפגע במישרין מעבירה, וכן בן משפחה של מי שהעבירה גרמה למותו, למעט החשוד, הנאשם או הנידון". "בן משפחה" הוא מי שהיה בן זוגו בעת מותו, לרבות ידועים בציבור, ילדיו, אחיו, ובהעדרם של כל אלה מי שהיה אפוטרופוסו בעת מותו.
בנוסף, החוק מבחין בין נפגעי העבירה השונים לפי סוג וחומרת העבירות שנעברו כלפיהם, למשל:
1.נפגעי עבירה.
2.נפגעי עבירות מין ואלימות.
3.נפגעי עבירות מין ואלימות חמורה.
בהתאם לסוג וחומרת העבירות מוקנות הזכויות לנפגעי העבירה, כך למשל נפגע של עבירת אלימות חמורה, ראשי אף לעיין בטיוטת כתב האישום עוד בטרם יוגש לביהמ"ש ועמדתו לעריכת הסדר עם הנאשם תיבחן בכובד ראש.
משרדנו מספק ייעוץ וליווי בכמה אופנים, בהתאם לשלבי ההליך.

טרם החקירה הפלילית:
ייעוץ משפטי טרם הדיווח על עבירה פלילית שהתרחשה.
ליווי נפגעי עבירה בהגשת התלונה במשטרה.

לאחר החקירה הפלילית:
ליווי וייצוג משפטי לנפגעי עבירה לאחר הגשת תלונה במשטרה.
הגשת ערר על תיק שנסגר בנימוק של חוסר אשמה או העדר ראיות מספיקות.
הגשת ערר על תיק שנסגר בנימוק שלא להעמיד לדין בהיעדר עניין לציבור.
בזמן המשפט הפלילי:
הזכות של נפגע עבירה לנוכחות בבית המשפט.
הזכות של נפגע עבירה לעיין בכתב האישום (ולעיתים בטיוטה עוד בטרם כתב האישום מוגש ולכך חשיבות רבה).
הזכות של נפגע עבירה להביע עמדה לגבי עיכוב הליכים.
הזכות של נפגע עבירה להביע עמדה לגבי הסדר טיעון מתגבש.
הצהרת נפגע עבירה.
עדות של נפגע עבירה לעונש.
צווי הגנה לנפגעי עבירה:
הגשת צו למניעת הטרדה מאיימת.
הגשת צו הגנה מניעת אלימות במשפחה.
הגשת צו איסור פרסום.
נפגע עבירה? אתה לא לבד!
זכרו, מטרת הפרקליטות היא הרשעת הנאשם. אך לצערנו האינטרס של נפגע העבירה וקולו – פעמיים רבות לא נשמעים!נפגע העבירה אינו צד להליך הפלילי ואין מי שיגן על הזכויות שלכם.
למרות שמדובר בהליך מורכב וקשה מבחינה נפשית, זכרו שאתם לא לבד – פנו עוד היום לקבלת ייעוץ ונשמח לעזור וללוות אתכם לאורך כל הדרך. סיוע משפטי, מקצועי ומהיר יוריד מכם את המעמסה הרגשית הכרוכה בכך ויציג את עמדתכם בהליך.
אנחנו כאן בשבילכם 24 שעות ביממה!

חייגו עכשיו 072-3306718

Call Now Button