בלוג

עבירת סמים – קנאביס

נתפסתם עם קאנביס? עורך דין פלילי שלומי ביזק מסביר על הדין הפלילי.
15 גרם נטו היא הכמות המוגדרת לשימוש עצמי. מבחינת המחוקק, כמות זו היא המבחינה בין משתמש נורמטיבי לבין סוחר סמים. הכוונה כאן היא למשקל הסם הנקי, ללא עטיפות או אריזות. שימו לב: זרעים, גבעולים, עלים וכל חלקי הצמח נחשבים לחלק מהסם.
מדיניות התביעה בעבירות של החזקה לצריכה עצמית שונתה לאחרונה וכיום המגמה היא לאי הפללה.
כך למשל משתמש אשר ייתפס לראשונה בגין החזקה או שימוש בקנאביס בכמות המוגדרת לצריכה עצמית, יוטל עליו קנס של 1,000 ש"ח כתנאי להודאתו (בנוסף, ינוהל רישום לצרכי מעקב אשר לא יכלל ברישום התיקים הסגורים).
בפעם השנייה שייתפס אותו משתמש/מחזיק, הוא "יזכה" הפעם בקנס כפול קרי-2,000 ש"ח, וגם הפעם כתנאי להודאתו.
בעבירה השלישית מאותו הסוג, תיפתח חקירה בעניינו, וככל שיימצאו ראיות לביצוע עבירה, ויוחלט שאין לסגור את התיק מחוסר עניין לציבור – יועבר התיק ליחידת הסדר מותנה בחטיבת התביעות במשטרת ישראל. תיק שייסגר בהסדר מותנה יופיע ברשימת התיקים הסגורים שבמרשם הפלילי כ-"סגירה בהסדר (מותנה)".
בעבירה רביעית ומעלה תתבצע הפניית המשתמש להליך פלילי, במסגרתו רשאית המשטרה לפעול בהתאם לכל סמכות אשר נתונה לה, לפי שיקול דעתה.
זכרו: גם בהתאם למדיניות האכיפה החדשה, צריכה של סם מסוכן מסוג קנאביס תיוותר בלתי חוקית במרחב הפרטי.
יחד עם זאת, תיק שנפתח בגין אותן עבירות בטרם שונתה מדיניות האכיפה, יש לנהל בהתאם לרוחה ולהקל עם החשוד.

צרו קשר
אנחנו כאן בשבילכם

אני עומד לרשותכם 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה. אשמח לענות על כל שאלה, לתמוך, ללוות ולהסיר מכם טרדות ודאגות. אעשה את כל הדרוש על מנת לעמוד בציפיותיכם, ובטוחני כי נבצע את הליווי והייצוג ברמה הגבוהה ביותר, לשביעות רצונכם. הינכם בידיים טובות ומקצועיות! השאירו פרטים ואחזור בהקדם.