בלוג

עבירת איומים

כל אחד מאיתנו עלול להיקלע למצב שהוא פולט אמירות אלו או אחרות וכל אחד מאיתנו עלול להיקלע למצב שהוא מרגיש מאוים. אם כך נשאלת השאלה – מתי האיום באמת נחשב עבירה פלילית? עורך דין פלילי שלומי ביזק מסביר אודות עבירת האיומים ומרכיביה.

סעיף 192 לחוק העונשין מגדיר: "המאיים על אדם בכל דרך שהיא, בפגיעה בגופו, בחירותו, בנכסיו, בשמו הטוב או בפרנסתו שלו או של אדם אחר, הן במטרה להפחיד, להזיק או להקניט – דינו מאסר שלוש שנים".
כלומר, מה שנדרש הוא התנהגות מאיימת, הטלה אימה או תחושת פחד על אדם אחר. כאשר קיים הבדל בין איומי סרק לבין איומים ממשיים לפגיעה בפרנסה, בגוף או במוניטין.

בנוסף, בכדי לבחון האם בוצעה עבירת איומים יש לבחון בחינה אובייקטיבית בהתאם לאדם הסביר (כל אדם), קרי – האם האדם הסביר היה מרגיש מאוים באותן הנסיבות אם לא. במקרה שהאדם הסביר לא היה חש מאוים, כנראה שלא ניתן יהיה להלין על עבירת איומים.

צרו קשר
אנחנו כאן בשבילכם

אני עומד לרשותכם 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה. אשמח לענות על כל שאלה, לתמוך, ללוות ולהסיר מכם טרדות ודאגות. אעשה את כל הדרוש על מנת לעמוד בציפיותיכם, ובטוחני כי נבצע את הליווי והייצוג ברמה הגבוהה ביותר, לשביעות רצונכם. הינכם בידיים טובות ומקצועיות! השאירו פרטים ואחזור בהקדם.