בלוג

סמכות החנינה

בקשת חנינה היא בקשה הניתנת לאדם לצורך הקלה בעונש שהוטל עליו או לשם מחיקת הרישום הפלילי וההרשעה הפלילית.

עו"ד שלומי ביזק עורך דין פלילי מסביר אודות ההליך לבקשת חנינה.

מהי חנינה?

בסמכותו של נשיא המדינה לחון אנשים אשר הורשעו בפלילים על ידי ביטול העונש שנגזר בהליך המשפטי בכך להקל בעונשם על ידי המרתו, קיצורו או ביטולו.
באמצעות בקשת חנינה, ניתן לקצר או לבטל תקופת מאסר, עבודות שירות, קנס גדול, צווי התחייבות ואף לבטל או לקצר רישום מעברכם בגין הרשעה בפלילים, כלומר מחיקת רישום פלילי באמצעות ביטול או קיצור תקופת התיישנות.

מוסד החנינה נשען על העיקרון כי יש לאפשר לאדם לפתוח דף חדש בחייו ולעודד את השתלבותו המלאה בחיי החברה. סמכות החנינה היא סמכות ייחודית של "חסד ורחמים" אשר מתחשבת בנסיבות חייו של המבקש. לכן, חשוב מאוד לצרף לבקשה את המסמכים המתאימים ולצרף חוות דעת המסבירה את הסיבה לבקשה.
אם הוטלו עליכם עונש מאסר, עבודות שירות, קנס, התחייבות או רישום פלילי בגין הרשעה – ייתכן מאוד שניתן לפעול בכדי לקצרם או לבטלם ולהגיש בקשה לחנינה.

צרו קשר
אנחנו כאן בשבילכם

אני עומד לרשותכם 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה. אשמח לענות על כל שאלה, לתמוך, ללוות ולהסיר מכם טרדות ודאגות. אעשה את כל הדרוש על מנת לעמוד בציפיותיכם, ובטוחני כי נבצע את הליווי והייצוג ברמה הגבוהה ביותר, לשביעות רצונכם. הינכם בידיים טובות ומקצועיות! השאירו פרטים ואחזור בהקדם.