בלוג

הטרדה מאיימת

עורך דין פלילי שלומי ביזק מסביר מהי הטרדה מאיימת?

עפ"י חוק מניעת הטרדה מאיימת (תשס״ב–2001): "הטרדה מאיימת היא הטרדתו של אדם בידי אחר בכל דרך שהיא או נקיטת איומים כלפיו, בנסיבות הנותנות בסיס סביר להניח כי המטריד או המאיים עלול לשוב ולפגוע בשלוות חייו, בפרטיותו או בחירותו של האדם או כי הוא עלול לפגוע בגופו"

הטרדה מאיימת יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון התנהגויות שתכליתן לפגוע ולערער את ביטחונו העצמי של הנפגע, לשבש את שגרת חייו ולעורר בו אימה.

להלן מספר דוגמאות של הטרדה מאיימת:

1. בבילוש, מארב או בהתחקות אחר תנועותיו או מעשיו של הנפגע, או בפגיעה בפרטיותו.
2. בנקיטת איומים בפגיעה בנפגע או במאיים עצמו.
3. ביצירת קשר עם הנפגע בעל פה, בכתב או בכל אמצעי אחר בפגיעה ברכושו, בשמו הטוב, או בחופש התנועה שלו.

מה ניתן לעשות במקרה של הטרדה מאיימת?

החוק מאפשר לבית משפט השלום להוציא צו מניעת הטרדה מאיימת שמטרתו להגן על האדם הנפגע מפני פגיעה בגופו, בחירותו ואף בחייו, בידי אדם שנקע נגדו הטרדה מאיימת או שפגע בגופו.
צו זה ימנע מהחשוד: ליצור עם הנפגע כל קשר (בעל פה, בכתב או בכל דרך אחרת), בכך למנוע ממנו להמשיך ולהטריד את הנפגע, להימצא במרחק מסוים ממקום מגוריו ולשאת או להחזיק נשק. בנוסף לאלו, ניתן לכלול בצו דרישה לערובה לקיומו של הצו ולהתנהגות טובה או כל דרישה אחרת הנדרשת להבטחת ביטחונו האישי של הנפגע.
צו למניעת הטרדה מאיימת לא יעלה על 6 חודשים, אך בית המשפט רשאי להאריך את תוקפו של הצו עד לתקופה כוללת של שנה וטעמים מיוחדים ניתן להאריך את הצו לתקופה כוללת של שנתיים.

צרו קשר
אנחנו כאן בשבילכם

אני עומד לרשותכם 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה. אשמח לענות על כל שאלה, לתמוך, ללוות ולהסיר מכם טרדות ודאגות. אעשה את כל הדרוש על מנת לעמוד בציפיותיכם, ובטוחני כי נבצע את הליווי והייצוג ברמה הגבוהה ביותר, לשביעות רצונכם. הינכם בידיים טובות ומקצועיות! השאירו פרטים ואחזור בהקדם.Search