בלוג

החקירה הפלילית

זומנת לחקירה

הנה כמה דברים שכדאי לדעת:

חקירה משטרתית איננה דבר נעים. עצם הנוכחות בחדר החקירות היא מעמד מביש ופולשני, המעורר חרדה רבה ובלבול, במיוחד כשמדובר באנשים נורמטיביים. כל אלה לא ממש משחקים לטובתו של הנחקר אשר רק מחכה שהרגע הזה יעבור.

שלומי ביזק עורך דין פלילי עם כמה טיפים שיכולים מאוד לעזור ברגע האמת:
– ברר את מעמדך. זומנת לחקירה בשל אחת משתי סיבות: כחשוד – או כעד. ההבדל הוא כמובן עצום.באם זומנת כחשוד – אתה תחקר תחת אזהרה. ברר מהם החשדות נגדך, חייבים למסור לך מהם המעשים בגינם אתה נחקר וכן מהן העבירות הפליליות שהם מגבשים, כמו כן כחשוד תעמוד לך זכות השתיקה.

– אם זומנת לחקירה בשיחת טלפון, עמוד על כך שאתה מעוניין לדעת את הסיבה בגינה זומנת והתאם את הפגישה ליומנך. שים לב: להזמנה לחקירה בטלפון אין חובה להתייצב, בוודאי שלא מידית. אי התייצבות תוביל להוצאת צו מחייב מבית משפט, אולם בינתיים, תוכל להבין יותר ולהחליט על דרך פעולה.

– שים לב שהחקירה לרוב תתחיל עוד לפני שנכנסת לחדר החקירות, כשיחת חולין עם מי מבאי התחנה. ישנם מקרים בהם מתבצעת חקירה סמויה במסדרונות תחנת המשטרה וכמובן בפינת העישון.
זכור! תחנת המשטרה היא אולפן הקלטות, היזהר והישמר בלשונך.

– שמור על קור רוח אל מול השוטרים, אל תתחצף אליהם, תקניט אותם, תעליב אותם או תתנשא מעליהם.

– יעוץ נכון בראשית הדרך יכול להביא לאי הגשת כתב אישום על ידי התביעה ולסגירת התיק. במקרים אחרים "למזער" נזק ולשפר עמדות מול התביעה ומול נאשמים אחרים באותה פרשה.

צרו קשר
אנחנו כאן בשבילכם

אני עומד לרשותכם 7 ימים בשבוע, 24 שעות ביממה. אשמח לענות על כל שאלה, לתמוך, ללוות ולהסיר מכם טרדות ודאגות. אעשה את כל הדרוש על מנת לעמוד בציפיותיכם, ובטוחני כי נבצע את הליווי והייצוג ברמה הגבוהה ביותר, לשביעות רצונכם. הינכם בידיים טובות ומקצועיות! השאירו פרטים ואחזור בהקדם.