תביעת חברת ביטוח – כיצד מגישים תביעה בצורה נכונה

תביעת חברת ביטוח

תביעת חברת ביטוח – כיצד מגישים תביעה בצורה נכונה

כשאנחנו רוכשים פוליסת ביטוח, בין אם זה באופן אישי או עסקי, בין אם זה ביטוח דירה, רכב, עסק, חיים, בריאות או כל פוליסה אחרת, אנחנו מצפים לדבר אחד: ברגע שנצטרך את חברת הביטוח, היא תהיה שם בשבילנו.

בשביל זה בדיוק אנחנו משלמים מדי פרמיה חודשית או שנתית. אנחנו משלמים לחברת הביטוח, בשביל שאם יום אחד נצטרך, אז נוכל להגיש תביעה למימוש הפוליסה, וחברת הביטוח לא תעמוד בדרכנו. כידוע, זה לא תמיד כך ולכן עלינו לדעת כיצד להתנהל, כיצד לפעול במקרים כאלה.

למה זה לא פשוט כל כך

חברת ביטוח היא עסק פרטי שמטרתו להרוויח. לכן, היא תעשה כל מה שניתן בשביל לנסות ולהימנע ממימוש פוליסות על ידי המבוטחים שלה. במקרים שהם ברורים מאליהם, חברת הביטוח תשלם ולעיתים אפילו במהרה, שכן אל מול שיקול הרווח יש גם שיקולים אחרים, כמו מוניטין ותדמית. מה עוד שאם העניין יגיע לבית משפט, זה יכול להיות בעוכריה.

אך יש מקרים רבים, בוודאי כאלה שהם לא חד משמעיים או כאלה שעלולים לעלות לחברת הביטוח הרבה כסף, אז חברת הביטוח לא תמהר לשלם, אלא תנסה לצמצם הפסדים בדרכים שונות. בין אם זה מתוך תקווה שהמבוטח יוותר על התביעה ובין אם זה מתוך כוונה שיסכים לפשרה.

מה יש לעשות במקרים כאלה?

במקרים אנחנו פועלים להגשת תביעת חברת ביטוח, עלינו לשכור עורך דין שמתמחה בכך וכן, עלינו להחזיק בידינו את כל המסמכים הנדרשים בשביל להוכיח את צדקתנו. יש להדגיש, במקרים מסוימים כמו למשל בביטוח בריאות, ביטוח חיים, חברת הביטוח תרצה שנבצע מבדקים ומבחנים, בשביל לאשר את טענתנו.

ברגע שעומד לרשותנו כל המידע, עומדים לרשותנו כל המסמכים והנתונים, אז יהיה לנו הרבה יותר קל להגיש את התביעה ולהתמודד עם חברת הביטוח בזירה המשפטית. בוודאי אם אנחנו עומדים בתנאי ההסכם ואין לחברת הביטוח דרך להוכיח שהפרנו אותו.

מתי נרצה להגיש תביעה?

תביעת חברת ביטוח זה לא דבר שאנחנו נגיש בכל מצב. יש לא מעט מקרים בהם אנחנו נעדיף לוותר על האופציה הזאת, אם נחליט שזה לא יכול לשרת אותנו. למשל. נניח ואנחנו עוברים תאונה עם הרכב. ישתלם לנו יותר, במקרים מסוימים, שלא להגיש תביעה כזו, על מנת שלא נצטרך בשנה הבאה לשלם סכום גבוה יותר עבור הפוליסה.

לכן, יש מקרים שאנחנו צריכים לבדוק האם בטווח הארוך זה ישתלם לנו. סביר להניח, במקרים בהם מדובר על הוצאות גבוהות, הרי אנחנו חייבים לנהוג כך. אחרת אנחנו נידרש לשאת בעלויות הכבדות הכרוכות בכך.

פונים אל עורך דין מומחה ומגיעים מוכנים לתביעה

אם תפנו אל עורך דין המתמחה בנושא זה, יהיה לכם קל יותר לגשת לעניין בצורה נכונה, בטוחה, מסודרת, כך תוכלו להתמודד עם התביעה בצורה טובה.

מאמרים אחרונים

תאונת פגע וברח – כשהתחום הפלילי פוגש את התחום התעבורה

כאשר מדברים על תאונת פגע וברח מדברים על עבירה פלילית לכל דבר, עבירה המצריכה התערבות של מייצג שיכול לסייע לכם…

תביעת חברת ביטוח – כיצד מגישים תביעה בצורה נכונה

כשאנחנו רוכשים פוליסת ביטוח, בין אם זה באופן אישי או עסקי, בין אם זה ביטוח דירה, רכב, עסק, חיים, בריאות…

עו"ד עבירות מין על הטרדה מינית בעבודה: תופעה שכיחה ומטרידה

הטרדה מינית הינה תופעה שכיחה ומטרידה מאין כמוה, אשר באופן מפתיע - לא פסה מן העולם גם בימינו, זאת למרות…

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

חייגו עכשיו 072-3306718

Call Now Button